З початку повномашстабної війни багато українців виїхали щонайменше зі свого рідного дому. Більшість також залишила країну.

І, природно, не всі зараз ухвалили рішення повертатися і чекають на закінчення війни та перемоги України в безпечному місці. Але тут постає важливе питання щодо комунальних платежів. А саме потрібно чи продовжувати оплачувати транспортування газу, якщо в будинку ніхто не живе і газом не користується. Відповідь на це запитання дали у Нафтогазі.

Тарифи на газ в Україні
Тарифи на газ в Україні

До компанії "Нафтогаз" до соціальної мережі звернулася громадянка, яка не проживає у будинку. Жінку цікавило, чи скасовується оплата за транспортування у вищезгаданому випадку.

Фахівці "Нафтогазу" пояснили, що відповідно до чинного законодавства, якщо споживач не користується газом та не проживає в будинку, це не звільняє його від оплати вартості послуг розподілу газу за договором із компанією. Щоб розірвати договір, слід звернутися до оператора ГРМ для написання заяви про від'єднання від внутрішньої мережі газової поставки побутового об'єкта споживача від газопровідної системи.

Тому, якщо не плануєте повертатися чи повернетеся не скоро, єдиним способом не платити за розподіл газу є лише розірвання договору з компанією. Тобто фактично домогосподарство у зв'язку із розірванням договору буде "відрізане" від газового постачання.

Тарифи на газ в Україні
Тарифи на газ в Україні

Нагадаємо, що 6 категоріям українців можуть не відключати світла: хто щасливчик і чому так.

Раніше ми повідомляли, що ці ціни є дійсними з жовтня: українці дізналися, якою буде вартість газу вже з наступного місяця.