Франція та Німеччина можуть побоюватися перемоги України у війні з Росією. Вони могли з 2014 року підштовхувати Україну до того, що "ми маємо здатися Москві". Про це в інтерв'ю Главреду розповів дипломат, керівник Центру досліджень Росії, колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко.

"Вони (Франція та Німеччина) десятиліттями створювали ті умови, які ми маємо сьогодні. І я вважаю, що на совісті їхніх лідерів те, що Путін перетворив Росію на міжнародного монстра і загрожує і Німеччині, і Франції", - сказав Володимир Огризко.

Він вважає, що в цьому є провина Європи, яка "закрила очі" на геноцид у Чечені, напад Росії на Грузію у 2008 році і "не відреагувала належним чином" на те, що Росія анексувала Крим і розпочала війну на Донбасі.

"Нам почали пропонувати різні формати імені пані Меркель, нам почали пропонувати кластери імені пана Макрона і таке інше. Тобто нас підштовхували до того, що ми повинні здатися Москві для того, щоб у Берліні та Парижі все було, як раніше", - пояснив дипломат. .

Огризко навіть звинуватив колишнього президента США Барака Обаму, який, за його словами, "не хотів бачити, що Росія витворяє у Сирії".

Дипломат вважає, що Німеччина та Франція просто підіграють Путіну своїми "псевдопацифістськими промовами".