Щорічно в цей день православні віруючі згадують кінець життєвого шляху Пресвятої Богородиці.

Історія

Православне свято сьогодні вважається одним з найважливіших у всьому християнстві. Цей день називається Успінням, що буквально означає "засинання". Справа в тому, що Божа матір померла дуже тихо, немов просто мирно заснула, а через три дні була піднесена на небо. У цей день закінчується Успенський піст, який тривав до цього два тижні. На Русі Успіння завжди збігалося із закінченням сезону польових робіт, і цей день був пов'язаний з великою кількістю традицій і заборон.

Що не можна робити 28 серпня

Знаючи про те, який сьогодні церковне свято за православним календарем, віруючі дотримуються цілий ряд заборон. Частина з них – це традиційні заборони, властиві всім церковним святам. Наприклад, в Успіння не можна сваритися і лаятися, займатися важкою працею, зловживати спиртними напоями. Інша ж частина заборон відноситься конкретно до цього дня. Так 28 серпня дівчатам не можна стригтися. В іншому випадку зустрічі з судженим доведеться чекати ще дуже довго. Ще в цей день не можна надягати незручне взуття-вона може принести нещастя. Крім того, згадуючи про те, яке сьогодні православне свято, віруючі здавна, остерігалися ходити босоніж по мокрій траві. В Успіння роса вважається символом сліз Богородиці, тому топтати її не можна ні в якому разі.

Традиція

Православне свято сьогодні наказує людям радіти. У цей день віруючі завжди ходили до церкви на святкову службу, а потім збиралися за накритим столом і відзначали завершення посту, а також закінчення жнив. Зустрітися на Успіння з рідними добре і сьогодні. Також в цей день за традицією потрібно допомогти бідним, а неодруженим варто ще й задуматися про своє особисте життя. 28 серпня женихи на Русі часто відправлялися свататися, адже парам, що утворилися в цей день, надає своє благовоління сама Богородиця.

Прикмета

Є у такого православного свята, як сьогодні, і свої погодні прикмети. Якщо на Успіння йде дощ, то непогожим виявиться весь вересень. Якщо на вулиці туман, то буде хороший урожай грибів. Веселка в цей день говорить про ясну і теплу осінь. А якщо помітно багато павутини, то зима буде малосніжною.

Іменини

Головною іменинницею сьогоднішнього дня є Марія. Серед чоловіків іменини відзначають носії рідкісного грецького імені Левкий.