У серці України, у її столиці, виникла проблема, яка турбує багатьох громадян – це робота військово-лікарських комісій (ВЛК).

Неодноразово люди ділилися своїми переживаннями і невдоволенням щодо затягування процесів, обмеженого часу роботи комісій та відсутності системи електронної черги. Ці скарги не могли залишити байдужим Міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, який взяв ситуацію під особистий контроль.

У розмові з журналістами телеканалу 1+1 Віктор Ляшко висловив своє невдоволення тим, що ВЛК у Києві завершують свою роботу вже о 14:00, залишаючи багатьох людей без необхідної медичної допомоги. "Це неприпустимо і потребує негайного вирішення", – зазначив міністр.

З метою покращення ситуації, була створена робоча група Міністерства охорони здоров'я, яка зайнялася перевіркою ВЛК. Їхнім першочерговим завданням стало вирішення організаційних проблем, які, на щастя, можна усунути досить швидко. А вже потім вони планують ретельно розглянути кожну скаргу, що надійшла від громадян.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

Одна з ключових вимог до ВЛК – це створення електронного медичного запису для кожного пацієнта, який має бути закритий протягом чотирьох днів. Проте в деяких випадках у Києві цей термін затягувався до десяти днів, що викликало незадоволення та стурбованість у людей.

Рішення про перевірку ВЛК у столиці було прийняте після збільшення кількості скарг. Віктор Ляшко підкреслив, що швидке вирішення цих питань свідчитиме про повагу до кожного громадянина.

Хоча програма медичних гарантій і передбачає можливість проходження медогляду в звичайних клініках, наразі ВЛК все ще працюють на базі ТЦК, а не у цивільних медичних закладах, що створює додаткові труднощі для людей. Міністр охорони здоров'я висловив сподівання на те, що ситуація буде вирішена.