Україна рухається в напрямку тотальної мобілізації, що охоплює як фронт, так і економіку. Народний депутат від "Слуги народу" Олег Дунда поділився такими планами влади в інтерв'ю телеканалу "Київ".

За його словами, зарплата в розмірі 200 тисяч гривень для військових-контрактників, яку розглядають закріпити в законі, може бути реалізована, якщо Україна зможе мобілізувати свої внутрішні ресурси не лише на фронті, а й в економіці.

Дунда вважає, що тотальна мобілізація означатиме закриття країни, концентрацію економіки на виробництві власних товарів та послуг. За його думкою, це сприятиме збільшенню бюджетних надходжень, що дозволить виділити більше коштів на зарплати військовослужбовцям.

"Ми йдемо крок за кроком до тотальної мобілізації. А вона буде означати фактично закриття країни. Закриття економіки, коли економіка буде закцентована на виробництві свого продукту. Захід України наразі заповнений товарами з Польщі, а також одягом та іншими товарами, які Україна може виробляти самостійно. Золотовалютні запаси та резерви можна буде направити на забезпечення ЗСУ та виплату 200-тисячної зарплати військовим", – заявив нардеп.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

Нардеп наводить приклад невикористаного потенціалу, зазначаючи, що імпорт побутових товарів перевищив експорт на 25 млрд гривень за результатами 2023 року. Він вказує на можливість відмови від імпорту та самостійного виробництва товарів в Україні, наприклад, одягу.

Однак висунуто плани викликали питання щодо технічних деталей і реалізації, таких як джерела фінансування та обладнання для розвитку нових галузей, а також необхідності врахування різноманітних аспектів, таких як рівні зайнятості чоловіків і жінок.