Попри початкові повідомлення, що викликали занепокоєння в українців, інформацію про введення податку у розмірі 18% на перекази з картки на картку уточнив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев, а також з Міністерством фінансів.

Підтверджено, що запровадження податку у розмірі 18% на переказ грошей з картки на картку не планується. Існуюча система фінансового моніторингу в українській банківській системі залишається незмінною, продовжуючи відстежувати будь-які операції, що перевищують встановлені ліміти. Згідно із законом, операції, що перевищують 5000 гривень, можуть підлягати контролю або можливому блокуванню.

Банківські картки: скрін з відео
Банківські картки: скрін з відео

Крім того, у Постанові Національного банку України № 60 зазначено, що банки застосовують підвищений контроль до операцій клієнтів, особливо, коли сума транзакції перевищує 400 000 гривень. Таким чином, хоча фінансовий моніторинг і існує, чутки про 18% податок на перекази з картки на карту були офіційно спростовані владою, що заспокоїло громадськість.

Нагадаємо, податок 18% на всі надходження на банківські картки: уряд ухвалив доленосне рішення

Раніше «Українці» писали, чи доведеться доживати без пенсії? Українців приголомшили новими вимогами

Як повідомляли «Українці», ПриватБанк блокує картки за перекази: скільки дозволено і як карають