Запланована індексація пенсій в Україні, намічена на березень, може зазнати змін залежно від загальної ситуації в країні, з урахуванням подій на передову та можливу затримку міжнародної валютної допомоги.

Прогнозний темп зростання пенсійних виплат у 2024 році встановлено на рівні 13%, що менше за минулорічний показник у 19,7%, зазначив народний депутат Данило Гетьманцев.

Розрахунок суми індексації передбачає збільшення 50% рівня інфляції за рік (що становило 12,9%) до зростання середньої заробітної плати за останні три роки (2020-2023 рр.). Хоча дані про зростання зарплат у 2022-2023 роках ще не опубліковано, загальна формула дає приблизний відсоток індексації.

Пенсіонери: скрін з відео
Пенсіонери: скрін з відео

Для пенсіонерів, які одержують мінімальну пенсію, підвищення виплат набуло чинності з 1 січня 2024 року. Це коригування пов'язане з підвищенням прожиткового мінімуму для окремих категорій громадян, внаслідок чого виплати збільшилися з 2093 гривень до 2361 гривні.

Крім того, збільшилися пенсії для осіб віком 65 років і старше, які мають необхідний стаж (30 років для жінок, 35 років для чоловіків), які наразі становлять 2840 гривень. Очікується, що з квітня ця цифра зросте до 3200 гривень.

Нагадаємо, ось це суми: пенсіонерам виплачуватимуть п'ятизначні пенсії. Хто потрапив до списку

Раніше «Українці» повідомляли, на клієнтів Ощадбанку чекають проблеми: вже навесні знімати гроші не вийде

Як повідомляли «Українці», пенсіонерам доплатять по тисячі: кого порадують надбавкою