В Україні почалася справжня зима і ввечері 21 листопада снігом настало засипати вже Київ, який мало не останнім залишався без білого покриву.

Наразі у столиці оголошено жовтий рівень небезпеки на 23 листопада (завтра), на дорогах ожеледиця, а пориви вітру сягатимуть 15-20 м/с. Також погодні умови можуть призвести до погіршення руху транспорту на окремих ділянках доріг та вулиць.

зима, мороз, сніг, ожеледиця \\ фото МВС України
зима, мороз, сніг, ожеледиця \\ фото МВС України

Разом із похолоданням та снігом прийшли також новини від Укренерго, які вже заявили про дефіцит потужності. Диспетчерський центр "Укренерго" прогнозує, що у вечірній час цей дефіцит може збільшитися.

Там вказали на три основні причини дефіциту:

  • збільшення споживання через похолодання;
  • підвищену аварійність блоків електростанцій;
  • недостатність обсягів імпорту електроенергії із ЄС.

Там також зазначили, що частину енергоблоків ще відбудовують після влучень російських ракет і дронів, а відновлені не можуть нести таке навантаження, як до пошкодження.

"Укренерго" зазначили, що їхній диспетчерський центр шукає можливості покриття дефіциту. Там закликали українців ощадливо споживати електроенергію протягом доби.

"Не включайте одночасно потужні електроустрою, вимикайте світло в порожніх приміщеннях, перенесіть прання на нічний годинник", — просять у компанії.

Попередження Укренерго
Попередження Укренерго

Нагадаємо, що відключення світла не передбачається: у Міненерго спростували інформацію про введення графіків. a>

Раніше ми повідомляли, що гендиректор YASNO розповів про відключення світла в Україні: "Графіки не будуть застосовані".