В України не вщухають ракетні обстріли, тому буденність всіх мешканців нашої країни - ледь не щодня ховатись в укриття.

Попереджали не один раз і про відновлення ракетних обстрілівв и дронових атак на Київ. Мовлял, зараз росіяни накопичують ракети, щоб потім завдавати ударів по інфраструктурі. І, хоч в киян і сильніше ППО, порівняно з минулим сезоном, нехтувати сигналами повітряної тривога вкрай не рекомендовано.

Система протиповітряної оборони IRIS-T
Система протиповітряної оборони IRIS-T

На жаль, хоча всім українцям рекомендують завжди проходити в укритяя у випадках повітряної тривоги, але, як виявляється, якщо б всі були такими сумлінними, то просто б не влізли в такі місця, бо їх не вистачає.

В ДСНС розповіли, що кількості укриттів достатньо для захисту лише половини населення.

"Якщо ми перед початком війни мали на обліку приблизно 20 тисяч захисних споруд, то станом на зараз їх вже понад 60 тисяч. З них понад 50 тисяч є придатними до укриття, тобто там населення може перебувати в нормальних умовах", - заявив директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Віктор Вітовецький.

Укриття, фото з вільних джерел
Укриття, фото з вільних джерел

До загальної кількості таких захисних споруд входять: понад 5200 сховищ, 14 тисяч протирадіаційних укриттів, понад 41 тисяча найпростіших укриттів та споруд подвійного призначення. Він також розповів, що наразі в Україні лише 70% або 19,7 тисячі навчальних закладів мають перевірені сховища для забезпечення захисту учнів, слухачів та викладацького складу. Така кількість дозволяє забезпечити захист 57% учасників навчального процесу.

Напомним про "газовый блэкаут" в Украине возможен: в "Нафтогазе" предупредили украинцев не только об отключениях света.

Ранее мы сообщали, что окружение путина начало сильно тревожиться и хочет "слить" диктатора: "Кампания идет не так, как надо".