Росія хотіла б захопити острів Зміїний, проте поки що ВСУ має далекобійну артилерію, серед якої ракетні системи HIMARS, вітчизняна гаубиця Богдана і ракети Harpoon, він залишатиметься під контролем України. Окупанти дуже хотіли б захопити острів, щоб взяти під контроль північно-західну частину Чорного моря, проте вони не мають можливості ні висадити там десант, ні закріпитися на позиціях. Про це заявив військовий експерт, колишній речник Генерального штабу ЗСУ Владислав Селезньов.

В інтерв'ю Главреду він розповів, що далекобійна артилерія української армії не дозволить військам Росії захопити острів Зміїний.

"Поки в української армії є на озброєнні РСЗВ класу HIMARS, є чудова, практично в єдиному екземплярі САУ Богдана, відмінна система калібру 155 мм, а також у наявності не менш прекрасні Гарпуни, український острів Зміїний буде під контролем України", - зазначив Селезньов.

Як пояснив експерт, росіяни не можуть ні висадити десант, ні закріпитися на острові з подальшим утриманням позицій. Росія дуже хотіла б захопити Зміїний, оскільки окупація острова забезпечує контроль над північно-західною частиною Чорного моря.

"Вони не зможуть технічно виконати завдання щодо висадки десанту, щодо його закріплення та утримання на острові Зміїний. Немає таких технічних можливостей. Вони б дуже хотіли це зробити, тому що той, хто контролює Зміїний, той, відповідно, контролює північно-західну частину Чорного моря", - наголосив Владислав Селезньов.