Україна зможе відвоювати свої території, які російські окупанти захопили із 24 лютого цього року. Головна умова, від якої залежатиме, чи це вдасться – продовження надання військової допомоги від західних партнерів у таких же обсягах, як зараз.

Про це заявив американський генерал, колишній глава ЦРУ Девід Петреус в інтерв'ю Bild. За його словами, західне озброєння може допомогти спочатку зупинити просування російських окупантів, а потім відбити в них захоплені раніше території.

"Якщо НАТО та інші західні держави продовжуватимуть виділяти ресурси нинішніми темпами... я вірю, що українські збройні сили зможуть зупинити подальший поступ Росії, який російські війська здійснюють з 24 лютого, і відбити завойовані території", – сказав Петреус.

Також він зазначив, що наступ Росії зараз суттєво загальмувався порівняно з тим, як було кілька місяців тому. Якщо раніше російські окупанти використовували за день 20 000 артилерійських снарядів, то зараз кількість складає близько 5 000 снарядів.

Петреус наголосив, що його вражає мужність та рішучість українців загалом та українських військових зокрема. При цьому, за його словами, майстерність та професійна компетентність захисників України постійно зростає.

Водночас екс-глава ЦРУ зазначив, що Європа та весь світ мають розуміти, які можуть бути наслідки у тому випадку, якщо Росія виграє війну. Він наголосив, що успіх РФ дуже малоймовірний, однак у разі, якби так сталося, це було б катастрофічно для європейської безпеки.

За його словами, можливі наслідки усвідомили вже не лише у Європі.

"Відверто кажучи, я вважаю, що глави держав та урядів НАТО, а також глави держав і урядів західних країн, які не входять до НАТО, визнали це. І необхідно вжити заходів, щоб Росія не досягла успіху", - зазначає Петреус.